Solen kom endelig tilbake til det blide Sørland, etter det som kjennes som ukesvis med snø, regn og generelt gråvær. Så det ble flere fine turer i løpet av helgen.
Oppdagelsestur til Langviga
Lørdag var jeg på oppdagelsestur ute ved Ausa og fant det jeg regner med blir sommerens nye sol svaberg med perfekt ryggstø for boklesing. Helt på tuppen av bergene i Langviga på Hisøya! Også fint nå så klart på slutten av vintermånedene, men med sitteunderlag og god vindjakke! Man må bare passe på tidevannet, hvis man ikke vil vasse litt på returen! Bilder av alskens natur detaljer fra turen ble det også nå som snøen endelig er borte.








Søndag i Stølsviga
Søndagens lunsj ble tilberedt på stormkjøkken ute i Stølsviga. Og fortært med kvikklunsj som dessert under strålende sol og med galant besøk svømmende forbi.
Solen sørget selv for «diamantstrø» på bildene. Perfekt sol dag!





Med så mye sol og fine turopplevelser er vi kanskje klar for å ta fatt på en ny helt vanlig uke igjen!? Jeg har i alle fall funnet frem sangen som skal kickstartere min morgendag: Shake – The Head and the Heart